gallery/małe logo dw2
gallery/małe logo dw2
gallery/linia2

Świetliki dachowe, to od lat skuteczny system doświetlania wnętrz oraz subsydiarny system wentylacji pomieszczeń w architekturze. Zastosowanie systemów świetlikowych ma nieocenione znaczenie dla pomieszczeń o dużych powierzchniach, które to pomieszczenia w sposób naturalny, przez swą konstrukcję, ograniczają dostęp do światła dziennego, co ma niewątpliwy wpływ na efektywność funkcjonowania człowieka.


W naszej gamie oferujemy zakres produktów skierowanych zarówno dla klienta indywidualnego - dla budynków o mniejszych gabarytach, jak i pasma świetlne, dedykowane dla powierzchni większych, takich jak: hale przemysłowe, hale magazynowe, biurowce.

gallery/stardome-glazing-options(1)(1)
gallery/świelik półłukowy
gallery/świetlik półpłaski
gallery/al200

ŚWIETLIKI DACHOWE

gallery/dw-p2-s3

W porównaniu do tradycyjnych okien, świetliki dachowe ( np. do płyt warstwowych, w płycie warstwowej ) mają bardziej uniwersalne zastosowanie.  Dzięki nim w dość łatwy sposób można doświetlić naturalnym światłem wszystkie pomieszczenia, które tego wymagają. Magazyny, hale produkcyjne i sprzedażowe, biura przedzielone ściankami działowymi, to tylko niektóre miejsca, w których brakuje światła dziennego. Należy pamiętać, że nawet najlepszej jakości sztuczne oświetlenie nie jest wstanie zastąpić naturalnego. Jest ono szczególnie potrzebne w miejscach, gdzie wykonywana praca wymaga precyzji oraz dużej sprawności psychofizycznej takich jak pracownie komputerowe czy laboratoria.

Produkujemy świetliki dachowe:

dachowe,

trapezowe,

hal przemysłowych,

tunelowe,

punktowe,

aluminiowe,

łukowe,

kopułkowe,

kopuły świetlne,

kalenicowe,

tunelowe,

rurowe z rurą sztywną,

rurowe z rurą giętka,

z przegrodami przeciwpożarowymi,

na dach płaski,

stałe.

Świetliki Dachowe (np. hal przemysłowych, hal budowlanych, w oborach, instytucjach, obiektach sportowych, domów jednorodzinnych ) dostosowane między innymi do blach trapezowych, pozwalają aby światło naturalne znacznie poprawiło samopoczucie ludzi poprzez doświetlanie pomieszczeń (szczególnie przy jego braku w okresie jesienno-zimowym, co jest szczególnie uciążliwe dla ludzi). Ponadto świetlik dachowy zdecydowanie wpływa na zwiększenie wydajności osób pracujących w pomieszczeniach doświetlonych światem naturalnym.